Domy luksusowe – jakie są domy, w których żyje się wygodnie i dostatnio, które świadczą o zamożności ich właścicieli? Projekty domów nowoczesnych – luksusowych skierowane są do osób, które stawiają na najnowsze rozwiązania technologiczne, dbają o środowisko naturalne, a jednocześnie chcą mieszkać wygodnie.

Dom luksusowy kojarzy się przede wszystkim z bardzo dużą posiadłością, z dworkiem lub willą. Ma najczęściej nowoczesny, wręcz futurystycznym kształt budynku mieszkalnego albo wręcz przeciwnie - mieści się w zabytkowym dworku. Musi charakteryzować się przestronnością i mieć ciekawe rozwiązania architektoniczne, a przede wszystkim być wykonany z materiałów o najwyższej jakości. Domy luksusowe są domami ekologicznymi, energooszczędnymi, wyposażonymi we wszystkie niezbędne urządzenia, by im mieszkańcom żyło się wygodnie i dostatnio. W domu luksusowym możemy spotkać windy, ruchome schody, baseny, pomieszczenia odnowy biologicznej, prywatne siłownie. Takie domy są wyposażone w okna o najwyższym stopniu dźwiękoszczelności i wodoszczelności, a wejścia chronią drewniane drzwi najwyższej klasy. Domy luksusowe są zbudowane z naturalnej cegły lub drewna. A wykończenie wewnętrzne takiej rezydencji przypomina niejednokrotnie swoim stylem dawne pałace i dworki...

Dom luksusowy ma najczęściej kilka kondygnacji – od dwóch wzwyż. Powierzchnia luksusu rozpoczyna się najczęściej od 350 m2. Są poza tym budowane na olbrzymich działkach, często w parkach ze starodrzewiem lub przepięknych i wypielęgnowanych, stylowych ogrodach. Ale luksus to także nowoczesność i krok w stronę ekologii. Dlatego domy luksusowe są domami nowoczesnymi, które są ciepłe i przyjazne środowisku naturalnemu – oszczędzają energię, oczyszczają wodę. Projekty domów luksusowych zawierają nie tylko pomysł na sam budynek, ale i małą architekturę, która znajdzie się między innymi w ogrodach ludzi bogatych. Luksus spełnia marzenia o domu wyśnionym – niepowtarzalnym, wyjątkowym i pełnym rozmachu.

http://profilzachowan.pl/?p=89