Wyprowadzamy się na wieś, ale nie chcemy rezygnować z miejskiej architektury, a jednocześnie pragniemy, by nasz nowy dom wtopił się w piękno natury i ciszy wiejskiej Arkadii. Budujemy dom naszych marzeń, oazę spokoju, a zarazem stylowy budynek. Czy na wieś można zabrać dom miejski?

Wymarzony miejski dom w wiejskim ogrodzie
Aby dom był estetyczny i wtopiony w otoczenie należy dobrze go zaprojektować. Nowoczesne rozwiązania zapewnią też miejskie wygody, ale podkreślą otoczenie domu – piękny ogród lub las. Dom powinien współgrać z otaczającą go naturą. Gdy stoi w ogrodzie, projekt domu powinien zakładać murowane ściany i najlepiej, jeśli taki dom byłby domem parterowym z efektownymi przeszkleniami dobrze doświetlonej strefy dziennej, która wychodzi tarasem wprost do ogrodu. Jasne elewacje podkreślą niezwykły charakter domu w ogrodzie, a prawdziwa, czerwona dachówka nada efekt tradycyjnej wiejskiej chałupy. Na zewnątrz budynku nie może zabraknąć kwietników i ziół.

Wymarzony dom pod lasem
Dom w lesie jest marzeniem wielu osób. Jeśli to marzenie możemy spełnić, warto się zastanowić, czy nie wybudować domu z drewna. Domy drewniane są ciepłe i naturalne, a przy tym bardzo zdrowe i ekologiczne. Wiadomo, że drzewa się do lasu nie wozi, ale w tym przypadku pomysł nie wydaje się taki zły. W górach, w takim otoczeniu będzie jak najbardziej pasował dom z drewnianych bali. Domy drewniane mają niezwykłą architekturę i zawsze przywodzą na myśl ciepło domowego ogniska. Są po prostu wyjątkowe.

Charakter domu, a także jego projekt zdeterminuje w tym wypadku otoczenie, w którym znajdzie się budynek i potrzeby jego mieszkańców. Ale przede wszystkim taki dom musi być bardzo funkcjonalny i posiadać wszelkie wygody, by jego domownicy poczuli się w nim szczęśliwi i chętnie zawsze do niego wracali, by odnaleźć tu spokój i wytchnienie po intensywnej pracy w hałaśliwym, dużym mieście.